Offering you a complete choice of products which include basket ball four pillar umbrella system, movable & height adjustable basketball post, adjustable basketball pole, black basketball pole, basketball 6 pillar and basket ball pole.
₹ 60000 / pair Get Latest Price
| Type | Sports |
| Color | White |
| Length | 3.2 m |
| Available Material | MS and Iron |
| Usage | BasketBall Court |
₹ 55000 / pair Get Latest Price
| Material | Steel |
| Usage | BasketBall Court |
| Height | Up to 10 feet |
| Surface Finish | Color Coated |
| Backboard Material | Acrylic |
| Sports Type | Basketball |
₹ 48000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Warranty | 1 year |
| Surface Type | Color Coated |
| Pattern | Plain |
| Available Material | MS and Iron |
| Usage | BasketBall Court |
₹ 42000 / pair Get Latest Price
| Material | MS |
| Color | Black |
| Available Material | MS and Iron |
| Usage | BasketBall Court |
| Height | Approx 12 ft |
| Base Size | 57 x 37 cm |
₹ 145000 / pair Get Latest Price
| Material | SS |
| Surface Type | Color Coated |
| Model | PS-9 |
| Pandey sports Basketball | 6" |
| Usage | BasketBall Court |
| No of Pillars | 6 |
₹ 38000 / pair Get Latest Price
| Material | MS |
| Sport | Basketball |
| Ideal For | Unisex |
| Pattern | Plain |
| Available Material | MS and Iron |
| No of Poles | 1 |
₹ 42000 / pair Get Latest Price
| Material Available | MS and Iron |
| Base Size | 57 x 37 cm |
| Length | 2-3 meters |
| Pole Height | 12.5 Feet |
| Game Type | Outdoor |
| Board Thickness | 20 mm |
₹ 115000 / pair Get Latest Price
| Warranty | 1 year |
| Surface Type | Color Coated |
| Pattern | Plain |
| Available Material | MS and Iron |
| Application | Basketball Court |
| Base Size | 57 x 37 cm |
₹ 45000 / pair Get Latest Price
| Material Available | MS and Iron |
| Usage | BasketBall Court,Parks |
| Height | Approx 12 Feet |
| Pipe Size | 8 Inch |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Pole Type | Hydraulic |
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Material | Acrylic |
| Color | White |
| Surface Type | Color Coated |
| Item Code | PS-09 |
| Pandey sports Basketball Laminated Ply System made | 6" pipe or 5" |
| Backboard Material | Plywood |
Shobhnath Pandey (Owner)
Pandey Sports
W. X. 25, Opposite Sain Dass A. S. High School
Jalandhar - 144001, Punjab, India