₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Surface Finish | Color Coated |
| Material | MS |
| Usage | Gym |
| Operation Mode | Manual |
| Target | Hips ,Chest ,Abdominal |
| Tube Thickness | 3.0 mm |
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Target | TRICEPS |
| Intended Use | Commercial |
| Usage/Application | Cardio |
| Operation Mode | Mechanical |
| Material | MS Mild Steel |
| Resistance Type | Weight Stack |
| Number Of Stations | 4 |
| Application | Strength |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Usage | Gym |
| Max Load | 91 kg |
| Machine Weight | 209 kg |
| Seat Material | Leather |
| Surface Finish | Powder Coated |
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Type Of Bicycle | Indoor Cycling |
| Usage/Application | Gym |
| Resistance Type | Magnetic Resistance |
| Operation Mode | Manual |
| Category | Entry Level Home Use |
| Back Support | No |
| Display Show | Distance, Heart Rate, Time, Calories, Speed |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Thickness Of Tube | 3 mm |
| Frame Finish | Powder Coated |
| Material | MS |
| Usage | Gym |
| Seat Material | Foam |
| Width | 66 inch |
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Gym |
| Material | MS |
| Cushion Material | Foam and Leather |
| Assembly Size | 314 x 244 x 230 cm |
| Body Weight | 150 Kgs |
| Packaging | Carton |
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Gym |
| Finish | Coated |
| Cushion Thickness | 3 mm |
| Application | Muscle Gain |
| Intended Use | Gym |
| Material | MS Mild Steel |
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Surface Finishing | Powder Coated |
| Usage | Gym |
| Material | MS |
| Seat Material | Foam |
₹ 32000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Finishing | Powder Coated |
| Usage | Gym |
| Operation Mode | Mechanical |
| Material | MS Pipes |
| Seat Material | Foam |
₹ 58000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Target | Shoulder |
| Seat Material | Leather |
| Ideal For | Unisex |
| Material | MS |
| Usage | Gym |
| Resistance Type | Weight Stack |
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Operation Mode | Manual |
| Seat Material | Leather |
| Ideal For | Unisex |
| Usage | Gym |
| Material | MS |
| Color | White,Red |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Gym |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 32000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Cushion Material | Foam |
| Product Weight | 120 kg |
| Age Group | Adults |
| Automatic Grade | Manual |
| Usage | Gym |
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless steel |
| Intended Use | Commercial |
| Resistance Type | Weight Stack |
| Number Of Stations | 2 |
| Usage/Application | Cardio |
| Target | Chest |
| Operation Mode | Mechanical |
| Condition | New |
Shobhnath Pandey (Owner)
Pandey Sports
W. X. 25, Opposite Sain Dass A. S. High School
Jalandhar - 144001, Punjab, India