Prominent & Leading Manufacturer from Jalandhar, we offer rocking boat seesaw, rubber discus throw, stainless steel shotput and hammer, cast iron shotput and hammer, indoor rubber shotput and pac dev fly.
₹ 13500 / Piece Get Latest Price
| Material | Steel |
| Packing Type | Carton |
| No of seats | 2 |
| Height | 0.7 m |
| Location Type | Outdoor |
| Width | 2 ft. |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Color | Black |
| Size | 1 kg to 2.5 kg |
| Weight | 2kg / 1.75 kg 1.616 kg / 1.5 kg / 1 kg / 0.75 kg |
| Usage | Athletics |
| Shape | Round |
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Material | Steel, Stainless Steel |
| Name Of Equipment | Shot Put |
| Color | Silver |
| Usage | Athletics |
₹ 617 / Piece Get Latest Price
| Material | Cast Iron |
| Name Of Equipment | Shot Put |
| Color | Red |
| Usage/Application | Gym |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Athletics |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Weight | 120 kg |
| Usage/Application | Gym |
| Color | Black |
| Material | Rubber |
| Usage | Athletics |
₹ 36000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Gym |
| Surface Finish | Coated |
| Operation Mode | Mechanical |
| Application | Gym |
| Material | Cast iron |
| Surface treatment | Polished |
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Automation Grade | Manual |
| Gender | Unisex |
| Finish | Polished |
| Material | Steel |
| Usage | Athletics |
₹ 950 / Kg Get Latest Price
| Weight | 120 KG |
| Usage/Application | Gym |
| Diameter | 3 mm |
| Color | Biege |
| Material | Brass |
| Usage | Athletics |
Shobhnath Pandey (Owner)
Pandey Sports
W. X. 25, Opposite Sain Dass A. S. High School
Jalandhar - 144001, Punjab, India