Prominent & Leading Manufacturer from Jalandhar, we offer criss cross climber, portable seesaw ., half round climber, play school seesaw, children park equipment and economy garden bench.
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Surface Finishing | Polished |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Pattern | Plain |
| Pipe Thickness | 25 mm |
| Area | 5 ft x 5 ft |
| Height | 5 feet |
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Material | Steel |
| Location Type | Indoor |
| Color | Red |
| Type | 2 Seater |
| Surface Finish | Polished |
| Seat Material | Leather |
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Thickness | 3 MM |
| Item Code | PSAE-602 |
| Structure of Pipe | 35 mm |
| Pipe of ladder | 25 mm |
| Length | 20 ft. /25 ft. /30 ft |
₹ 16500 / Piece Get Latest Price
| Material | Steel |
| Location Type | Indoor |
| Type | 2 Seater |
| Color | Red |
| Surface Finish | Polished |
| Seat Material | Leather |
₹ 152450 / Set Get Latest Price
| Material | Iron |
| Brand | bodyfitline |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Material | Steel |
| Seating Capacity | 3 Seater |
| Backrest | With Backrest |
| Armrest | With Arm Rest |
| Appearance | Modern |
| Footrest | Without Foot Rest |
| Back Height | 760 mm approx. |
| Length | 5 feet |
| Main Frame | 30 mm pipe |
| Seat | Rectangular pipe |
| Capacity | 3 to 4 Seater |
₹ 25500 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Surface Finishing | Polished |
| Pattern | Plain |
| Pipe Thickness | 25 mm |
| Area | 6 x 8 feet |
| Usage | Playground |
₹ 28500 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Seat Material | Plastic |
| Pipe Structure | 30 mm |
| Seat Pipe | 25 mm |
| Sitting Capacity | 4 Seater |
| Central Pipe | 100 mm |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Surface Finishing | Polished |
| Material | MS |
| Appearance | Modern |
| Pipe Thickness | 30 mm |
| Ladder Pipe Thickness | 25 mm |
| Height | 6 feet |
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Railing Pipe | 25 mm |
| Gauge of sheet | 16 |
| Diameter | 120 cm |
| Central Pipe | 50 mm |
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Material | Steel |
| Color | Yellow |
| Brand | BODYFITLINE |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Seating Capacity | 6-8 |
| Surface Finish | Polished |
| Gauge of sheet | 16 |
| Item Code | PS-507 |
| Central Pipe | 50 mm |
| Railing Pipe | 25 mm |
| Diameter | 170 cm |
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | 10 mm |
| Thickness of Pipe | 50 mm |
| Rope | 20 mm |
| Height | 7 feet |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Seating Capacity | 2 |
| Central Pipe | 100 mm |
| Pipe Structure | 50 sq. |
| Sitting Capacity | 6 Seater |
Shobhnath Pandey (Owner)
Pandey Sports
W. X. 25, Opposite Sain Dass A. S. High School
Jalandhar - 144001, Punjab, India